Co i jak powinny jeść dzieci aktywne fizycznie?
Właściwie zbilansowane odżywianie dodaje dużo energii, zdrowia i wspiera prawidłowy rozwój młodego człowieka.
Więcej o szkoleniu
Nie dla wszystkich dzieci sport musi stać się pasją, a tylko nieliczni z nich pozostaną w przyszłości sportowcami. Jednakże prozdrowotne i prosportowe nawyki powinny stać się stałym elementem higieny każdego młodego człowieka.
Właściwe odżywianie jest na pewno jednym z takich obszarów, o które warto zadbać. To właśnie dzięki niemu Twoje dziecko będzie zdrowsze, mniej narażone na otyłość i pełne energii do podejmowania regularnej aktywności ruchowej.
Czego dowiesz się ze szkolenia?
- Jak prawidłowe odżywianie wpływa na rozwój młodych ludzi.
- Jak odpowiednio komponować posiłki w dni, kiedy dzieci są bardziej aktywne (np. mają trening lub mecz), a jak w pozostałe.
- Ile wody powinno pić dziecko, zwłaszcza w czasie gdy tej aktywności ruchowej jest u niego więcej.
- Które produkty wspierają regenerację, budują odporność i zapobiegają kontuzjom.
- Jak przygotować dziecko do zawodów/turnieju/meczu.
- Na co zwrócić szczególną uwagę w odżywianiu aktywnych dziewcząt.
- Jak prawidłowe żywienie wpływa na jakość snu.
- Jakie zagrożenie niesie za sobą nieodpowiednio zbilansowana dieta.
Na czym polega periodyzacja w żywieniu młodego człowieka? W jaki sposób zbilansować codziennie odżywianie dziecka w zależności od ilości i częstości treningów?
120 minut edukacji, inspiracji i dobrych praktyk.
Po zrealizowaniu wszystkich lekcji, podejdziesz do quizu, który pozwoli Ci utrwalić i sprawdzić nabytą wiedzę. Pozytywny wynik będzie podstawą do wydania certyfikatu.
Po zdaniu quizu kończącego szkolenie, otrzymasz certyfikat uczestnictwa, wystawiony przez Wyższą Szkołę Sportu, Wydawnictwo Asystent Trenera oraz Dietetyka Młodych Sportowców.
Jakie są korzyści dla dziecka z odpowiednio zbilansowanego odżywiania? Dlaczego dzieci aktywne, zwłaszcza te uprawiające sport regularnie, mają inne zapotrzebowanie niż ich rówieśnicy?
Na czym polega periodyzacja w żywieniu młodego człowieka? W jaki sposób zbilansować codziennie odżywianie dziecka w zależności od ilości i częstości treningów?
Kiedy zjeść ostatni duży posiłek przed treningiem? Co jeść bezpośrednio przed treningiem? Co spożywać w trakcie treningu?
Ile godzin po treningu można jeść? Jakie składniki szczególnie trzeba wtedy dostarczyć organizmowi? Co jeśli dziecko trenuje kilka dni z rzędu?
Dlaczego stałe nawadnianie jest takie ważne? Co i jak pić? Jakie mogą być konsekwencje niskiego poziomu nawodnienia?
Jak za pomocą diety lepiej przygotować organizm do zawodów? Na ile dni przed zawodami zacząć przygotowywanie organizmu do startu? Co podawać, a czego unikać w dniu zawodów?
Jak ważna jest dieta w profilaktyce oraz w trakcie wystąpienia kontuzji? Jakich składników organizm szczególnie potrzebuje, a jakich unikać?
Czym różni się od diety aktywnych chłopców? Jakie mogą być negatywne skutki ograniczania jedzenia celem lepszego wyglądu?
Jakie są najlepsze źródła białka roślinnego? Jak wzbogacić dietę wegetariańską, żeby zapewniała dziecku więcej energii? Czego unikać?
Czego robić, a czego nie robić przed zaśnięciem? Co i kiedy podać dziecku do jedzenia i picia przed pójściem do łóżka? Ile dziecko powinno spać, żeby się zregenerować?
Jak rozpoznać, że Twoje dziecko odżywia się w prawidłowy sposób?
Patrycja Olejarczyk
Patrycja Olejarczyk
Dietetyk sportowa, wykładowczyni akademicka, trenerka wielu dyscyplin sportowych. Ukończyłam studia z wyróżnieniem na kierunku wychowanie fizyczne ze specjalizacją dietetyka sportowa. Obecnie kończę studia z dietetyki klinicznej. Jestem wykładowczynią na Wyższej Szkole Edukacja w Sporcie.
Przez wiele lat pracowałam z dziećmi i młodzieżą jako trenerka tańca i fitness, narciarstwa zjazdowego oraz gimnastyki. Od ponad 12 lat pracuję z dziećmi i młodzieżą kształtując ich prawidłowe nawyki sportowe i żywieniowe.